0 ürün -  0,00

Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kategori: Genel | Yazar admin|Ağustos 22, 2017 Tarihinde Yayınlandı

Kol saati seçimi yaparken bay ve bayanın bileğinde hoş durmasının yanı sıra kıyafetlere uymasına da özen gösterilmesi gerekir. İnce bileklere sahip olan kişilerin kalın kordonu olan saat tercih ederken kalın bileklere sahip olan kişilerin ince kordonu olan saatleri tercih etmesi gerekir. Kol saati seçiminde tarzı, boyutu, renkleri de oldukça önemlidir. Çünkü giyim tarzınız ile tezatlık oluşturmaması gerekir.

Bunların yanı sıra görüntü olarak sade ve renkli, büyük kadran, kordonların rengi gibi değişkenlerin dışında dış yapı malzemesi, saatin mekanizması da birçok kişi tarafından önem taşır. Geçmiş dönemlerde saat ile alakalı olan malzeme sınırlıdır. Ama gelişen teknoloji sayesinde çelik, silisyum, karbon, tantal, kevral, çelik, seramik, kauçuk, silikon, plastik, metali titanyum ve alüminyum kullanılmaktadır.

Bu malzemeler sayesinde saatlere boyut, gösteriş, ağırlık ve dayanıklılık gelmiştir. Teknolojiyi ve şıklığı kullanan Casio saat ve Seiko saat oldukça tanınmış ve bilenen markaların içinde yer alır. Kol saati denildiği zaman ilk olarak bu markaların saatleri akla gelir. Markalar bayan ve erkek saat modelleri ile oluşturmuş olduğu koleksiyonları ile dikkatleri üstüne toplar. Kol saatlerinde şık ve özgün çizgileri olan markalar kol saati merakı olan kişileri direkt olarak ilgisini çeker. Şık ve özgün çizgiler kaliteli iç aksan ile birleştiğinde günümüzde var olan uzun ömürlü saatler ortaya çıkmıştır. Casio saat ve Seiko saat markası şık geceler ve günlük kullanım için birbirinden farklı modellere sahiptir. Günlük saat kullanımında kol saatinin büyüklüğü önem taşır. Çok büyük olan modellerin kullanımı oldukça zordur. Çalışma esnasında bileğin yorulmasına sebep olur. Bundan dolayı da küçük ve şık saatlerin seçimi oldukça uygundur. Özel geceler için şık, gösterişli ve zarif modellerin tercih edilmesi gerekir.

 

 

Open chat
1
Merhaba, ürün fotoğrafı atıp,
Ad soyad adres telefon ile kapıda ödemeli sipariş verebilirsiniz. Kargonuz ilk iş gününde çıkarılamaktadır. En kısa sürede size dönüş sağlıyacağım.